Port u ujścia Regi

Do czasu zajmowania portu przez marynarkę wojenną, korzystanie z ujścia Regi było utrudnione. Dzięki falochronom o długości 327,5 m i 206 m, szerokości toru wodnego 30 m i głębokości 3,5 m, port powinien przyjmować całkiem spore jednostki, jednak mimo modernizacji z lat 60-tych XX wieku, są z tym pewne problemy z uwagi na postępujące zapiaszczenie.

Obecnie, wpływają do portu jednostki o zanurzeniu do 2 metrów, a marina przyjmuje jednocześnie do 40 jachtów. Część nabrzeża wykorzystują miejscowi rybacy, pływający kutrami z sygnaturą MRZ. Istnieją plany zmiany obecnej sytuacji za sprawą Portu Morskiego "Mrzeżyno", który przebuduje port i rozbuduje marinę jachtową. Port w Mrzeżynie ma również status morskiego przejścia granicznego.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

W mrzeżyńskim porcie cumują dziś przede wszystkim kutry miejscowych rybaków oraz niewielkie, raczej prywatne jachty. Maksymalnie jest to w sumie ok. 40 jednostek. Istnieją plany rozbudowy tego obiektu - dziś szerokość kanału żeglugowego wynosi mniej więcej 30 metrów, a jego głębokość to ok. 3,5 m. W przeszłości z portu u ujścia Regi korzystała marynarka wojenna.

KM Studio może wykonać film promocyjny Portu u ujścia Regi filmowanie Wrocław

Komentarze (0)

Dodaj komentarz