Wędkarstwo w Mrzeżynie

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Uchodząca w Mrzeżynie do morza Rega jest jednym z najciekawszych łowisk na polskim wybrzeżu. W końcu 4. co do długości krajowa rzeka w zlewisku Bałtyku (źródła zlokalizowane są w Połczynie-Zdroju, w odległości ok. 200 km) musi być jedną z największych naturalnych atrakcji w regionie.

Obok żeglarzy na różnego rodzaju łódkach i kajakarzy na spływach, siedzący przy brzegu wędkarze są na Redze jednym z najpowszechniejszych widoków. W wodach rzeki pływają m.in. szczupaki, pstrągi i płocie. Na czas tarła wracają tutaj choćby trocie wędrowne czy łososie. Nic zatem dziwnego, iż w różnych punktach biegu rzeki, całkiem regularnie organizowane są konkursy i zawody wędkarskie.

Wypada jeszcze wspomnieć o wędkarstwie morskim. Godnym rozważenia pomysłem będzie zabranie się na wędkarską wyprawę po Bałtyku w jednym z kutrów, które tu cumują - jeśli tylko zgodzą się na zabranie pasażerów.

Mini przewodnik

Długotrwałe przygotowywanie sprzętu, uważne dobieranie przynęty, wybór jak najlepszego stanowiska, zarzucenie wędki - a potem wielogodzinne czekanie, aż spławik zanurzy się pod taflę wody. Wbrew pozorom wędkarstwo może być całkiem ekscytującym hobby. W Mrzeżynie nie brakuje możliwości i gatunków do złapania na wędkę, od morskich wód Bałtyku po rzeczne w Redze.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!


Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja