Wędkarstwo w Dźwirzynie

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Przebywając w Dźwirzynie i najbliższych okolicach, miłośnikom sportowego łowienia ryb nie zabraknie ciekawych i zróżnicowanych możliwości. Do wyboru jest sporo wód i akwenów, miejscówek oraz metod wędkowania.

Coraz popularniejsze w okolicy jest łowienie bezpośrednio z plaży, najlepiej w bardzo wczesnych godzinach porannych lub już po zachodzie słońca. Jednak jeśli chodzi o wędkarstwo morskie - wciąż przeważają krótkie wyprawy na małych łódkach - lokalne kluby organizują nawet zawody, w trakcie których najwyżej oceniane są dorodne dorsze.

Dobrym miejscem dla wędkarzy są kanały portu morskiego w Dźwirzynie - pływają tu choćby trocie wędrowne i łososie. Trzeba jednak pamiętać o okresach ochronnych poszczególnych gatunków i o tym, że jakikolwiek połów w odległości 500 m od wejścia do portu jest surowo wzbroniony.

Wielkim rybnym bogactwem charakteryzują się także lokalne jeziora oraz rzeki. Według informacji Polskiego Związku Wędkarskiego, w Resku Przymorskim można liczyć na węgorze, płocie, leszcze, liny i szczupaki. Czarny Staw to z kolei siedlisko karasi, karpi, linów i szczupaków. W Borku żyją liny i karasie. Z kolei w nurtach Dębosznicy pływają m.in. płotki, leszcze, kiełbie, szczupaki i trocie. Wody Parsęty upodobały sobie szczupaki, węgorze, trocie i lipienie.

Mini przewodnik

Rejony Dźwirzyna to wędkarski raj - trudno o większą obfitość wielu różnych gatunków ryb i zróżnicowanie akwenów przeznaczonych na łowiska. Dorsze, łososie, węgorze, szczupaki, trocie, karpie, liny, lipienie, kiełbie, leszcze, płocie… Sprzęt wędkarski warto zabrać do portu, na bałtyckie plaże, miejscowe jeziora oraz rzeki: m.in. Resko, Czarny Staw czy Parsętę.

Blogi

Uwiecznić na wideo Wędkarstwo w Dźwirzynie umie świetnie firma KM Studio filmowanie Wrocław


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!


Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja