Mrzeżyno - atrakcje dla grup, zielonych szkół, kolonii, wycieczek

Mrzeżyno to stosunkowo niewielki kurort turystyczny w zachodniopomorskiem, leżący u samego ujścia Regi do Morza Bałtyckiego. I właśnie z lokalizacją miejscowości związana jest większość atrakcji turystycznych, na jakie mogą tutaj liczyć wypoczywające grupy zorganizowane. Owszem, letnie kolonie i zielone szkoły urządza się w takich miasteczkach przede wszystkim po to, żeby młodzież mogła swobodnie korzystać z uroków piaszczystych plaż, pooddychała pełnym jodu i znacznie czystszym niż miejskie powietrzem, ewentualnie wykąpać się i wyszaleć w morskiej wodzie. Co jeszcze czeka na wycieczki szkolne i inne grupki urlopowiczów?

Niewątpliwie centralnym punktem Mrzeżyna jest miejscowy port - niewielki, jachtowo-rybacki. Żadne naprawdę duże albo wojskowe jednostki właściwie się tutaj nie pojawiają, dlatego zaplanowanie dzieciom na zielonej szkole spaceru po porcie, z podziwianiem zacumowanych i przepływających statków, jest mocno dyskusyjnym pomysłem. Młodzieżową kolonię o wiele bardziej zainteresują rejsy po morzu - zwłaszcza bardzo szybkimi RIB-ami, konstrukcyjnie właściwie identycznymi z łodziami do zadań specjalnych marynarki. Są niewywracalne, więc bezpieczne także dla uczniów ze szkolnych wycieczek. To niebywale emocjonująca atrakcja, która przypadnie do gustu wielu grupom zorganizowanym.

Pobyt w Mrzeżynie w ramach kolonii - letnich lub jakichkolwiek innych - niewątpliwie będzie idealną okazją do tego, aby intensywniej popracować nad kondycją i formą fizyczną. A zajęcia całą zorganizowaną grupą w szczególny sposób motywują do podjęcia wysiłku. Poza typowo plażowymi aktywnościami - siatkówka, plażowa piłka nożna, frisbee, bieganie etc. - szkolna wycieczka będzie miała do dyspozycji Mrzeżyńskie Centrum Sportu. Wśród atrakcji sporego kompleksu znajdują się m.in. hala sportowo-widowiskowa (44 x 24 m),siłownia, salka fitnessowa, boisko piłkarskie czy ścianka wspinaczkowa. Do tego w okolicy działa kilka stadnin koni. W dobie gier i smartfonów, sportowa zielona szkoła ma spore znaczenie w kształceniu prozdrowotnych postaw.

W poszukiwaniu niestandardowej rozrywki, opiekunowie szkolnej wycieczki do Mrzeżyna raczej powinni zabrać podopiecznych w krótką podróż. Różnorodne zabawy na koloniach zapewni Park Rozrywki Zieleniewo, położony na obrzeżach Kołobrzegu. Większość atrakcji w ten bądź inny sposób nawiązuje do filmowych wyobrażeń o Dzikim Zachodzie, ale uczestnicy zielonej szkoły nieznoszący westernów też znajdą coś dla siebie. Osobliwie dużą popularnością wśród grup zorganizowanych cieszy się dojenie kozy.

Na podróż z Mrzeżyna do celu warto przeznaczyć nieco więcej czasu, żeby dziecięca kolonia będąc na miejscu wpadła w autentyczny zachwyt. Wszystkim szkolnym wycieczkom takie doznania zagwarantuje Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie. Podstawowym wabikiem na maluchy w grupach zorganizowanych są zabawkowe pociągi - w bajkowych i historyczno-zabytkowych odmianach. Makieta jest niezwykle malownicza i duża, same tory mają łącznie ponad kilometr długości. Drugą wielką atrakcją parku są wypieszczone w najmniejszych szczegółach modele latarni morskich w Polsce - identyczne jak rzeczywiste, tylko nieco mniejsze (skala 1:10). Za przekazanie szkolnej wycieczce wartościowych wiadomości i mało znanych ciekawostek odpowiada fachowa kadra przewodników.

Dodano: 2017-02-06 12:33:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz