3 powody, aby wypczywając w Mrzeżynie odwiedzić Dziwnów

Mrzeżyno dzieli od Dziwnowa odległość mniej więcej 35 kilometrów w linii prostej - dość dużo jak na urlopowo-wczasowe wycieczki po okolicy. Jednak taka podróż ma sens z co najmniej kilku względów, a przede wszystkim dla Parku Miniatur i Kolejek: najchętniej odwiedzanej rodzinnej atrakcji na wybrzeżu. A dzięki pozostałym wabikom turystycznym taka wyprawa na cały dzień może być jeszcze bogatsza we wspaniałe wrażenia.

Po pierwsze: zdecydowanie najciekawsza atrakcja w okolicy, czyli wzmiankowany we wstępie Park Miniatur i Kolejek. Dobrze, wręcz świetnie bawią się tutaj zarówno maluchy, jak i dorośli. Główne atrakcje dla dzieci to przede wszystkim pasażerska Kolejka Parkowa z dymiącym modelem parowozu Px48 w roli lokomotywy, plac zabaw oraz kolorowe pociągi na ogromnej makiecie terenowej, pędzące po zakręconej, ponad kilometrowej trasie. Rzecz jasna są to też atrakcje dla dorosłych, zabierające ich w małą podróż w przeszłość. Równie ciekawe będą wierne rekonstrukcje latarni morskich w Polsce oraz dodawane repliki innych zabytków z naszego wybrzeża. No i przyjemna kawiarenka, z kilkoma rodzajami lodów i gofrów na deser.

Po drugie: w dziwnowskim Parku Miniatur i Kolejek przygotowywane są specjalne atrakcje dla grup zorganizowanych. Naturalnie to zielone szkoły są podstawową grupą docelową, lecz nie tylko młodzieżowe kolonie korzystają z propozycji dla grup. A te prezentują się nad wyraz fascynująco: zabawa przy ognisku, występy artystyczne powiązane tematycznie z latarniami i pociągami, warsztaty z modelarstwa jako najciekawsza atrakcja… A mając jeszcze na uwadze podstawowe walory parku, trzeba szykować się na wspaniałą wycieczkę.

Po trzecie: pozostałe atuty Dziwnowa i tutejsze atrakcje dla rodzin z dziećmi. To miasto portowe, leżące zaraz przy przeprawie drogowej na wyspie Wolin, ostatnimi laty coraz mocniej stawiające na sport. Dzięki temu przyjazd tutaj będzie doskonałą okazją do wybrania się w piracki rejs (na pełne morze albo po wodach Zalewu Kamieńskiego),odwiedzenia Alei Gwiazd Sportu z wieloma replikami trofeów (a nawet spotkania wielkich osobistości przy okazji Festiwalu Gwiazd Sportu).

Podsumowując, godnych polecenia atrakcji Dziwnowowi zdecydowanie nie brakuje. I nawet jeśli na pierwszy rzut oka przyjazd z Mrzeżyna nie wygląda sensownie, to już odwiedziny Parku Miniatur i Kolejek spowodują zmianę stanowiska o równiutkie 180 stopni.

Dojazd: DW 109 w stronę Trzebiatowa, tam skręcić na DW 102 w stronę Międzyzdrojów i cały czas trzymać się tej drogi. W Dziwnowie za mostem zwodzonym skręcić w drugą w lewo. Parking Parku Miniatur i Kolejek mieści się przy ul Marynarki Wojennej.

Galeria
Dodano: 2017-06-20 11:20:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz