Chcesz odpocząć nad morzem? Bierz kurs na Mrzeżyno

Parodniowy lub nieco dłuższy wypoczynek na polskim wybrzeżu Morza Bałtyckiego to zawsze dobry pomysł. Niezależnie od długości wolnego, jakie ma się do dyspozycji, a nawet pogody i pory roku. Wyjazd na jakiś okolicznościowy turnus do Mrzeżyna należy do tej grupy pomysłów, które sprawdzą się należycie przy właściwie dowolnych okolicznościach. Co najlepiej zilustruje kilkanaście konkretnych przykładów poniżej.

Weekend we dwoje w Mrzeżynie - oferta specjalna stworzona specjalnie z myślą o mocno zakochanych i wspólnych wypadach w towarzystwie Tej Jedynej / Tego Jedynego. Mrzeżyno będzie niezłym kierunkiem na romantyczny weekend tylko we dwoje z uwagi na urokliwe położenie i parę naprawdę ekscytujących atrakcji. Zakochanym warto polecić np. mrzeżyński port - na wspólne przechadzki oraz w poszukiwaniu statku pasażerskiego na nastrojowy rejs po Bałtyku. Warto dodać, że pakiety na weekend we dwoje w Mrzeżynie często gęsto zawierają vouchery na zabiegi SPA, takie specjalnie dla zakochanych par.

Odnowa biologiczna w Mrzeżynie - coś w sam raz na odnowienie zasobów energii, nadwątlonych natłokiem codziennych zajęć. Bodaj najprostszym wyjściem dla zainteresowanych odnową biologiczną w trakcie pobytu w Mrzeżynie będzie poszukanie jakiejś ciekawej propozycji spośród tamtejszych ośrodków SPA & Wellness. Ta kategoria to właściwie synonim masaży i innych specjalistycznych zabiegów, po których odzyskuje się pełnię sił i wyjątkowo dobre samopoczucie. Odnowa biologiczna w połączeniu z Mrzeżynem i jego urokami gwarantuje iście bananowy uśmiech na twarzy.

Sylwester w Mrzeżynie - czyli jak dobrze połączyć sylwestrowe szaleństwo z krótkim relaksem, takim na dobre wejście w nowy rok. Wprawdzie sylwester na plaży w Mrzeżynie to nie do końca to samo, co na Copacabanie w Rio de Janeiro, ale nie tylko o temperaturę powietrza tu idzie. Przy dobrej muzyce i wcześniejszej rozgrzewce taka sylwestrowa zabawa będzie nie tylko przednia, ale też zupełnie inna od imprez w domu czy miejskim rynku. Nie wspominając już o tym, że w trakcie sylwestra można korzystać z wszelkich dobrodziejstw nadmorskiego klimatu Mrzeżyna.

Boże Narodzenie w Mrzeżynie - święta w dość niecodziennej scenerii, a do tego o wiele bardziej relaksujące niż tradycyjny, bożonarodzeniowy natłok domowych zajęć. Odwiedzając Mrzeżyno na okoliczność Bożego Narodzenia praktycznie wszystkie obowiązki odchodzą w niebyt, a na ich miejsce przychodzi szeroko pojęty wypoczynek nad Bałtykiem. Taki oryginalny prezent gwiazdkowy dla siebie i najbliższej rodziny. Boże Narodzenie w Mrzeżynie będzie niezłą okazją, aby zwiedzić tutejszy kościół św. Apostołów Piotra i Pawła oraz poszukać bursztynów na plaży w trakcie świątecznego spaceru.

Andrzejki w Mrzeżynie - właściwie to samo co na koniec roku, tylko że miesiąc wcześniej. No i oczywiście proponowane w Mrzeżynie zabawy na andrzejki nieco się różnią od tych noworocznych, m.in. brakiem fajerwerków i obecnością mniej lub bardziej wymyślnych wróżb. Jeśli chodzi o możliwości relaksu nad morzem, te są już właściwie identyczne. Choć być może spacer po plaży albo konna przejażdżka na andrzejki w Mrzeżynie będzie nieco przyjemniejsza, za sprawą wyższej (przynajmniej w teorii) temperatury i ładniejszej pogody.

Boże Ciało w Mrzeżynie - próba generalna przed sezonem wakacyjnym, czyli długi świąteczny weekend praktycznie na początku lata. W końcu na Boże Ciało pogoda bardzo często jest już typowo letnia, z kolei samo Mrzeżyno w rzeczonym okresie udostępnia turystom już praktycznie wszystkie wakacyjne atrakcje. Od przyjemnego plażowania po obiekty Mrzeżyńskiego Centrum Sportu oraz turystyczne bądź wędkarskie rejsy z portu. W czasie Bożego Ciała w Mrzeżynie można odpoczywać tak, jak tylko ma się ochotę.

Weekend majowy w Mrzeżynie - świetna alternatywa dla grillowej majówki na działce lub w podobnym miejscu. Przede wszystkim dlatego, że Mrzeżyno na długi weekend majowy zapewnia znacznie, znacznie więcej możliwości i atrakcji niż ogrodowe biesiady. Oczywiście kilka miejsc na grilla też się znajdzie, byle tylko nie zgłosić wszystko komu trzeba i można się raczyć pieczoną kiełbaską na plaży. Poza tym w Mrzeżynie na majowy weekend zwykle przewidzianych jest parę imprez, dzięki którym zestaw atrakcji nad morzem jeszcze bardziej się zwiększa.

Wielkanoc w Mrzeżynie - rodzinne święta w wersji czysto rekreacyjnej jako alternatywa dla domowej ganiany z mopem, pisankami, pieczeniami etc. Wyjazd na Wielkanoc do Mrzeżyna to bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich, którym zwyczajnie, tak po ludzku nie chce się zajmować wielkanocnymi obowiązkami, a przy tym nie chcą całkowicie rezygnować ze świąt. Zarówno ze względu na “przerzucenie” wszystkich zadań na gospodarzy wybranego obiektu noclegowego, jak i ciekawe perspektywy relaksu. W trakcie Wielkanocy w Mrzeżynie warto wybrać się na plażę, trochę powędkować, wybrać się na konną przejażdżkę albo w mały rejs z miejscowego portu.

Walentynki w Mrzeżynie - miła odmiana od schematu kino-kolacja na wspólne celebrowanie święta zakochanych. Wspólny wypad nad morze do Mrzeżyna na okoliczność walentynek zapewni parze sporo pozytywnych wrażeń i nie mniej interesujących atrakcji dla dwojga. Bo to i romantyczne przechadzki po plaży, i szukanie bursztynów, i cielesne rozkosze zabiegów SPA (w tym specjalnych dla par),i nastrojowe zakątki w rodzaju portu u ujścia rzeki Regi do morza. Walentynki w Mrzeżynie z pewnością są wybitnie kuszącą propozycją, godną sprawdzenia na własnej (i drugiej połówki) skórze.

Ferie zimowe w Mrzeżynie - niemal kompletne przeciwieństwo białego szaleństwa w górach. Z bardzo istotnym wyjątkiem w postaci faktu, że również w Mrzeżynie na zimowe ferie można porządnie wypocząć. Po prostu zestaw aktywności i atrakcji będzie “nieco” inny, co wcale nie znaczy “dużo gorszy”. Mrzeżyno w trakcie ferii zimowych pozwala m.in. na korzystne dla zdrowia spacery po plaży (ewentualnie jazdy konne wzdłuż brzegu),czy zwiedzanie co ciekawszych zakątków w okolicy - np. mrzeżyńskiego portu albo kołobrzeskich muzeów.

Dzień Kobiet w Mrzeżynie - to, co najprawdopodobniej panie lubią nad morzem najbardziej, czyli czysty relaks na naprawdę wysokim poziomie. Mniej więcej takie słowa charakterystyki jak ulał pasują do większości pakietów na Dzień Kobiet oferowanych przez obiekty noclegowe z Mrzeżyna. Głównym wabikiem tego rodzaju ofert specjalnych przeważnie są vouchery do SPA na masaże i/lub inne zabiegi pielęgnacyjne i odprężające. W ofertach z okazji Dnia Kobiet w Mrzeżynie można również trafić na inne dodatki, które sprawią paniom mnóstwo przyjemności i radości, np. artystyczne występy.

Wakacje w Mrzeżynie - te dwa miesiące z niewielkim okładem, kiedy nadmorski kurort turystyczny pokazuje pełnię swoich możliwości. Nie inaczej jest też z Mrzeżynem, które w wakacje gwarantuje przyjezdnym całą masę atrakcji. Naturalnie główne role odgrywają tutaj plaża oraz mały port, funkcjonujący niedaleko ujścia Regi do Bałtyku. W czasie wakacji w Mrzeżynie warto również skorzystać z bogatej sportowej infrastruktury, wybrać się rejs, powędkować przy jednym z kilku obfitujących w ryby zakątków i trochę pozwiedzać, np. oglądając pomnik (drugich) Zaślubin Polski z Morzem.

Jesień w Mrzeżynie - okres bezpośrednio po sezonie wakacyjnym, kiedy młodzież musi wracać do szkół, a wraz z nią spora część dorosłych wczasowiczów. Jesienią w Mrzeżynie robi się zdecydowanie przestronniej, nie trzeba się już kłopotać kolejkami i brakiem wystarczającej ilości wolnego miejsca na plaży. A to dopiero początek, w końcu w sezonie jesiennym niejako z zasady dochodzi do obniżek cen noclegów i wszelkich wejściówek. Dzięki temu Mrzeżyno to korzystna opcja na jesień, w wielu znaczeniach tego słowa.

Weekend listopadowy w Mrzeżynie - Święto Niepodległości i ewentualnie jeszcze Wszystkich Świętych to daty sprzyjające urządzeniu długiego weekendu w listopadzie. Z racji położenia, walorów klimatycznych i kilku atrakcji, Mrzeżyno będzie niezłym celem takiego wypoczynkowego wypadu. Spacer po plaży zawsze jest lepszy od siedzenia przed telewizorem, poza tym w okolicy nie brakuje ciekawych miejsc. Takich jak pomnik Zaślubin Polski z Morzem (tych z 1945 r.) czy kilka filii Muzeum Oręża Polskiego w nieodległym od Mrzeżyna Kołobrzegu, dzięki którym weekend listopadowy można spędzić w pożyteczny sposób.

Galeria
Dodano: 2017-07-18 14:42:00

Komentarze (2)
Anonim
11.08.2017 14:54

Te zdjęcia z Mrzeżyna to kiedy robione? Bo jak na środek wakacji, to na plaży jest coś podejrzanie dużo wolnego miejsca... czyżby turyści jeszcze się na miasteczku nie poznali? Miałem przyjemność być w Mrzeżynie na krótkim urlopie - już z 10 lat będzie - i nawet mi się podobało. Lato, czas bez zimnych prądów morskich (jakie się ponoć na tym odcinku wybrzeża mogą trafić, obniżając temperaturę w morzu z ~20 do 10-11 stopni!),udane wyprawy wędkarskie z miejscowymi rybakami - żyć, nie umierać!

Anonim
5.10.2017 14:35

Kolejna niezatłoczona nadmorska miejscowość. Mrzeżyno nie ma zbyt wiele do zaoferowania, więc tłumów nie ma co tam oczekiwać. Grunt to morze, piasek i żeby pogoda dopisała. Chociaż port mały, ale jednak jest, zawsze to jakaś odskocznia od leżenia na plaży.

Dodaj komentarz