Wielkanoc nad morzem ---wielkanoc--- w Mrzeżynie

Wielkanoc to typowo rodzinne święto, jedna z niewielu okazji by zobaczyć się z dalszymi - lub mieszkającymi daleko - krewnymi. Mimo to w ostatnich latach obserwuje się zwiększone zainteresowanie świątecznymi wyjazdami nad morze. Do kurortów takich jak Mrzeżyno czy podobnych, które znajdują się w czołówce najpopularniejszych destynacji na wakacje. Dlaczego tak się dzieje?

Wielkanoc nad morzem w Rewalu

Najtrafniejsza odpowiedź brzmi: ze względu na wymogi współczesności. Z rodziną można swobodnie kontaktować się o dowolnie ustalonej porze przez internet - to raz. A dwa - praca i inne dodatkowe obowiązki zabierają coraz więcej czasu i energii. Wyjeżdżając na Wielkanoc nad morze do Mrzeżyna właściwie wszystko ma się w cenie, już przygotowane na miejscu. Urządzając święta w domu trzeba zrobić wielkie zakupy, sumiennie posprzątać każdy kąt, popracować trochę z garnkami i piekarnikiem… A chęci i sił na takie rzeczy coraz mniej.

Z kolei takie mini-wczasy są świetną okazją, by nieco odpocząć i podładować baterie w organizmie. Wielkanoc nad morzem w Mrzeżynie da ku temu kilka interesujących sposobności. To miasteczko portowe u ujścia rzeki, zatem można zrelaksować się nad wodą: wypływając w rejs po Morzu Bałtyckim, wiosłując w kajaku, wędkując czy też biegając/spacerując po lub leżąc na plaży. Z natury rzeczy o tej porze roku, wczesną wiosną, liczba przyjezdnych będzie znacznie niższa niż latem. A nuż w tym “luzie” uda się znaleźć bursztyn?

Turyści, którzy chcieliby wykorzystać Wielkanoc nad morzem w Mrzeżynie także do zwiedzania i zabawy - było nie było długi weekend - powinni nastawić się na kilka wycieczek do Kołobrzegu. W tamtym rejonie bowiem mieści się większość muzeów, historycznych zabytków oraz parków rozrywki z najbliższej okolicy. Z pewnością stanie w kolejce np. do Muzeum Oręża Polskiego nie zajmie już tyle czasu, co w wakacje.

Wielkanoc w górach w Karpaczu

Oczywiście różnego rodzaju atrakcji towarzyszących podróży na Wielkanoc nad morze do Mrzeżyna jest o wiele więcej. Żeby wymienić tylko Maszoperię - Muzeum 6D czy pochodzący z XVIII i XIX stulecia zespół fortów. Tym samym świąteczny wyjazd, mając na uwadze wiele możliwości spędzenia wolnego czasu po wyjściu z kościoła oraz brak pracy nad przygotowaniami, opłaca się po wielokroć.

Dodano: 2016-10-12 10:04:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz