Jezioro Resko

  • Adres Jezioro Resko
    78-131 Dźwirzyno
  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Jezioro posiadające słodką jak i słoną wodę. Rzeka Rega dawniej płynęła bezpośrednio przez jezioro, obecnie tzw. Stara Rega zasila jezioro. Dzięki kanałowi łączącemu jezioro z morzem, występuje zjawisko cofnięcia wody przez wysoki poziom morza. Przy takiej różnorodności wód, występują gatunki ryb charakterystyczne dla akwenów słodkich jak i słonych.

Powierzchnia Jeziora Resko to 5,77 km², głębokość 2,6 metrów, a położenie lustra wody jest na 0,30 m n.p.m. Jezioro w pewnym stopniu zarośnięte jest trzciną, szczególnie część brzegowa. Woda niemal stojąca, bowiem jedyny odpływ jest skuteczny w przypadku niskich stanów morza. W północno-wschodniej części znajduje się przystań jachtowa z wypożyczalnią sprzętu wodnego.

Mini przewodnik

Akwen o wielkości niespełna 6 kilometrów kwadratowych, do którego wpływają zarówno słodka rzeka Stara Rega, jak też słony Bałtyk, przez kanał łączący jezioro z morzem. Zjawisko cofnięcia wody zapewnia sporą bioróżnorodność, co cieszy amatorów wędkarstwa. Miłośnicy innych sportów wodnych, w tym windsurfingu i żeglarstwa, również mogą skorzystać z uroków Reska.

Blogi

Jezioro Resko warto zapisać na wideo – może się tym zająć KM Studio filmy reklamowe Wrocław


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!


Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja