Park Miniatur i Kolejek

Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie to miejsce, w którym poczuć się można jak Guliwer w krainie Liliputów. W tym położonym na malowniczym, zielonym terenie parku, podziwiać można miniatury latarni morskich z polskiego wybrzeża oraz repliki lokomotyw, wagonów i parowozów z taborami. Wszystko to wykonane ręcznie, z olbrzymią starannością i odwzorowaniem najdrobniejszych szczegółów i kolorów.

Latarnie wykonane są w skali 1:10, co oznacza, że przykładowo - wysoka na 45 metrów Latarnia w Niechorzu ma tutaj zaledwie 450 cm i można dokładnie obejrzeć wszystkie jej szczegóły architektoniczne. Każda z budowli posiada rzecz jasna swoją historię, a nierzadko także ciekawe legendy, które można tu usłyszeć podczas zwiedzania. A zwiedzać jest co, bowiem znalazły się tu zarówno miniatury najwyższej latarni nad polskim morzem - czyli tej w Świnoujściu, doświadczonej latarni w Kołobrzegu, jak i najmniejszej ze wszystkich, "latarenki" z Jastarni.

Jeśli chodzi o kolejki, również jest ich tu cała masa. A kursują one po ponad 1000 metrów torów, z miniaturowymi dworcami, stacjami, semaforami, zwrotnicami i tunelami. Natknąć się tu można na miniatury i repliki rzeczywiście istniejących lokomotyw i parowozów z taborami oraz na bajkowe ciuchcie, które szczególnie spodobają się najmłodszym dzieciom. Nad kursami pociągów czuwają tu oczywiście miniaturowi kolejarze, a na stacjach czekają na swoje składy malutcy pasażerowie. W dodatku, lokomotywy mknąc po szynach, wydają z siebie dźwięki i wypuszczają dym z kominów - zupełnie jak prawdziwe pociągi.

Po ponad 300 m trasie można przejechać się repliką prawdziwego parowozu Px48. Z komina wydobywa się dym, a z wnętrza słychać dźwięki prawdziwej maszyny parowej. Jedyna w Polsce Kolej Parkowa Px48 została pomniejszona dokładnie 6 razy i bardzo wiernie odtworzona. Kolejką mogą się przejechać dzieci oraz dorośli. 

Po zakończeniu zwiedzania można zrelaksować się przy kawie, deserze lodowym, czy gofrze, w kawiarni znajdującej się na terenie parku. Najmłodsi także nie zaznają nudy, bowiem zorganizowano tu specjalnie dla nich odrębne miejsce na zabawę.

Wizyta w Parku Miniatur i Kolejek w Dziwnowie to z pewnością niezapomniana atrakcja, dostarczająca świetnej zabawy, ale i odrobinę ciekawej i przydatnej wiedzy, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.


Często zadawane pytania

Czy dmuchańce w parku są dodatkowo płatne?

Nie. W cenie wejścia do parku sezonowo są dostępne dmuchańce dla dzieci.
Ania Merecik Ania Merecik
1.01.1970 01:00

Michał Michał
1.01.1970 01:00

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Bilety Indywidualne:

  • Normalny 24 zł
  • Ulgowy* 20 zł
  • Rodzinny** 80 zł

* Bilet ulgowy dla:

  • dzieci, młodzieży, studentów (za okazaniem legitymacji uczniowskiej lub studenckiej)
  • seniorów, emerytów, rencistów
  • osób niepełnosprawnych

** 2 os dorosłe , oraz dzieci do lat 15

Bilet grupowy:

  • Dla grup powyżej 15 osób + opiekun ( 1 na 15 osób) wstęp wolny. Po wcześniejszej rezerwacji, tel. 502 284 588 (w przypadku dużej ilości odwiedzających, wstęp może być czasowo ograniczony).

W przypadku złej pogody, Park Miniatur może być zamknięty wcześniej.

Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie to fantastyczna atrakcja dla małych i dużych. Znaleźć tu można miniatury latarni morskich polskiego wybrzeża oraz repliki lokomotyw, wagonów i parowozów z taborami, które wydają dźwięki i wypuszczają dym z kominów, jak prawdziwe pociągi. Wszystko stworzone jest ręcznie, z wielką starannością i dbałością o najmniejsze szczegóły.

Komentarze (2)

Ania Merecik Ania Merecik 12.06.2015 21:22

Idealne miejsce dla dzieci, jak i dla dorosłych, także rodzinki z pociechami przybywajcie! Każdy znajdzie coś dla siebie. Miniaturowe latarnie z polskiego wybrzeża, miniaturowe pociągi. Wśród ciuchci znajdziecie wielkie sławy, tj. Tomek, z bajki "Tomek i przyjaciele" ( oraz jego przyjaciół ;) )! Co za radość wzbudza w dzieciach! Chwilę wytchnienia rodzice znajdą przy kawce i gofrach. Na dzieci czeka również plac zabaw. Jednym słowem, a raczej dwoma słowami: miejsce idealne! Polecam w 100% :)

Anonim 6.05.2019 11:12

Park miniatur robi robotę, moje dzieci były zachwycone! Pogoda nam dopisała, my piliśmy kawkę a dzieciaki szalały. Polecamy każdemu kto będzie w Rewalu lub okolicach.

Dodaj komentarz