Nabrzeże pasażerskie

Dla miłośników pełnomorskich rejsów najważniejsze będzie nabrzeże pasażerskie (przy ul. Towarowej) nieopodal latarni morskiej. Na stałe w Kołobrzegu cumuje 6 różnego typu statków pasażerskich, w tym jeden obsługujący połączenie z duńskim Bornholmem.

Według danych zarządu miejscowego portu, w skali roku z usług wypływających z Kołobrzegu wycieczkowców korzysta kilkaset tysięcy turystów. W ostatnich parudziesięciu latach było to od 250 do ponad 400tys.

Dodatkowym atutem wschodniej strony portu będą liczne punkty usługowe i gastronomiczne ustawione wzdłuż Parsęty. Spacer po nabrzeżu (liczącym ok. 210 metrów) można kontynuować niemal na skraj wyremontowanego w 2010 r. falochronu u wejścia do portu. To najdalej wysunięty w głąb Morza Bałtyckiego punkt widokowy w regionie. Konstrukcja ma 308 m długości.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Centrum turystyki w Kołobrzegu. Właśnie na wschodnim brzegu Parsęty stacjonuje większość miejscowych statków wycieczkowych. Biała flota organizuje wycieczki różnego rodzaju - od przybrzeżnych podróży po rejs do Danii. Statki, nierzadko stylizowane na pirackie czy drakkary, same w sobie są godne uwagi. Wzdłuż nabrzeża nie brakuje stoisk z wszelkimi pamiątkami.

Warto sfilmować Nabrzeże pasażerskie, zająć się tym może firma KM Studio kamerzysta Wrocław

Komentarze (0)

Dodaj komentarz